Archiv akcí tříd 2013/2014

 

1. A
Třídní učitelka: Mgr. Jana Sýkorová

1. A

Letohrádek Kinských - Rozloučení se školním rokem
24. 6. 2014

Přesunuli jsme se v čase o 150 let zpátky do typického českého stavení - seznámili se se životem ve venkovské chaloupce, podojili krávu, nakrmili zvířata, poznali bylinky, vyzkoušeli si tradiční košilku, šátek, nebo klobouček a dřeváky... Na závěr jsme si ve výtvarné dílně vyrobili dřevěnou panenku.

Letohrádek KinskýchLetohrádek Kinských Letohrádek Kinských Letohrádek KinskýchLetohrádek Kinských Letohrádek Kinských Letohrádek KinskýchLetohrádek Kinských Letohrádek Kinských Letohrádek KinskýchLetohrádek Kinských Letohrádek Kinských

Běh pro Afriku
19. 6. 2014

Charitativní akce, která má přispět na výstavbu školy v Etiopii, se z naší třídy zúčastnilo 13 dětí, které uběhly celkem 64 km. Všechny si za svůj výkon zaslouží velké díky.

Další fotografie a video z této akce je možno zhlédnout zde.

Běh pro AfrikuBěh pro Afriku Běh pro Afriku Běh pro AfrikuBěh pro Afriku Běh pro Afriku Běh pro AfrikuBěh pro Afriku Běh pro Afriku Běh pro AfrikuBěh pro Afriku Běh pro Afriku Běh pro AfrikuBěh pro Afriku Běh pro Afriku Běh pro Afriku

Škola v přírodě - Železná Ruda
24. - 31. 5. 2014

Prožili jsme společně sedm dnů plných hezkých zážitků v krásném prostředí Šumavy.

Kromě her v přírodě a na hřišti jsme si vyzkoušeli svou obratnost v lanovém centru v Železné Rudě. Vyslechli jsme si přednášku Horské služby Špičák a vystoupali na rozhlednu Pancíř, kde jsme se kochali krásnými panoramaty. Obdivovali jsme i skřítky na Pohádkové stezce a v Pohádkové zahradě Brčálník. Nechyběla ani přednáška tří třeťaček o první pomoci, zpívání prvňáčků, karneval a opékání buřtů. V Železné Rudě jsme si mohli nakoupit pozornosti a zhlédnout výstavu skřítků. Několikrát jsme se projeli i vláčkem.

Společné fotografie je možno zhlédnout zde.

Škola v příroděŠkola v přírodě

Vycházka na Petřín s výkladem
20. 5. 2014

Vycházka začala u památníku obětem komunismu. Lanovkou jsme se vyvezli na Petřín. Prohlédli jsme si Zrcadlové bludiště, Petřínskou rozhlednu, Štefánikovu hvězdárnu a přes Růžový sad jsme pokračovali zahradou Kinských zpět do školy.

Projektový den „Rodiče učí naše žáky”
2. 5. 2014

Projektový den se nám vydařil. Nejdříve jsme se dozvěděli několik zajímavostí o archeologii - zhlédli krátkou prezentaci na interaktivní tabuli, kde byl vysvětlen pojem archeologie, prohlédli si konkrétní nálezy a na závěr si zahráli hru na „archeology”. Poté jsme se vydováděli na hodině tance (Groove Dance).

Projektový denProjektový den Projektový den Projektový denProjektový den Projektový den Projektový denProjektový den

Mravenčí stezkou - výukový program Ekocentra Koniklec
9. 4. 2014

Děti se nejdříve seznámily s mravencem Vencou, se kterým si popovídaly o tom, kde mravenci bydlí. Společně sestavily barevnou skládačku a poté se vžili do role mravence - vyzkoušely si, co během roku dělá (např. oprava mraveniště), pochopily, jaká panuje v mraveništi hierarchie, pokusily se o mravenčí komunikaci (pomocí tykadel, nožiček a čichu) a hledaly potravu, kterou postupně odnesly do mraveniště. Nakonec si vyrobily vlastní mraveniště.

Ekocentrum KoniklecEkocentrum Koniklec Ekocentrum Koniklec Ekocentrum Koniklec

Dramatizace pohádky Boudo, budko
1. 4. 2014

Aprílový den jsme si zpestřili dramatizací pohádky Boudo, budko. Děti se rozdělily do dvou skupin a bez předchozí přípravy zahrály představení.

Fialový den
26. 3. 2014

Škola se připojila ke Světovému dni epilepsie a také naše třída se oblékla do fialového.

Fialový den

Národní galerie v Praze - Veletržní palác - Poprvé v galerii
13. 2. 2014

Seznámili jsme se s prostředím galerie, pravidly chování v pozici jejího návštěvníka, s podobami výtvarného díla a jeho umístěním v galerijním prostoru. Následně si každý vytvořil exponát s využitím alespoň dvou nabízených materiálů, který umístil do modelu galerie a krátce ho představil.

Národní galerieNárodní galerie Národní galerie Národní galerieNárodní galerie Národní galerie Národní galerie

Bruslení na Nikolajce
6. 2. 2014

Dopoledne jsme strávili bruslením na Zimním stadionu Nikolajka. S odvahou a chutí se zúčastnili i ti, co nikdy předtím na bruslích nestáli. Děti byly šikovné a nadšené.

Bruslení na NikolajceBruslení na Nikolajce Bruslení na Nikolajce Bruslení na NikolajceBruslení na Nikolajce Bruslení na Nikolajce Bruslení na NikolajceBruslení na Nikolajce Bruslení na Nikolajce Bruslení na NikolajceBruslení na Nikolajce Bruslení na Nikolajce

Vánoční besídka
20. 12. 2013

Poslední školní den před Vánoci jsme si odpočinuli od učení a užili si vánoční besídku.

Vánoční besídkaVánoční besídka Vánoční besídka Vánoční besídka

Stanice přírodovědců - Adventní dílny
12. 12. 2013

Ve Stanici přírodovědců jsme si vyrobili vánoční svícen.

Stanice přírodovědcůStanice přírodovědců Stanice přírodovědců Stanice přírodovědcůStanice přírodovědců Stanice přírodovědců Stanice přírodovědců

Výlet do Příbrami - Jak slavili Vánoce horníci
9. 12. 2013

Výlet jsme zahájili projížďkou důlním vláčkem vánočně vyzdobenou Prokopskou štolou. Poté nás horník zavedl k sobě domů, seznámil s některými vánočními zvyky a obdaroval každého malým dárečkem. Nechybělo zpívání koled ani zahřátí teplým čajem.

Naše druhá návštěva směřovala do hornického domku, kde jsme se setkali s různými řemeslníky a s jejich pomocí si vyrobili maličkost - textilní panenku, ozdobu z hoblinek, perníček nebo si pomalovali figurku z betlému, ozdobili perníček či odlili olovo.

Výlet do PříbramiVýlet do Příbrami Výlet do Příbrami Výlet do PříbramiVýlet do Příbrami Výlet do Příbrami Výlet do PříbramiVýlet do Příbrami Výlet do Příbrami Výlet do PříbramiVýlet do Příbrami Výlet do Příbrami

 

1. B
Třídní učitelka: Mgr. Helena Ondrušová

Den dětí
2. 6. 2014

Dne 2. 6. 2014 jsme oslavili Den dětí dopoledním programem plným her a soutěží. Užili jsme si opékání buřtů, ale největším překvapením bylo nalezení pokladu vodníka Toníka. Sladkou tečkou byl šťavnatý meloun.

Den dětíDen dětí Den dětí Den dětíDen dětí Den dětí

 

1. C
Třídní učitelka: Mgr. Veronika Doležálková

Den dětí
2. 6. 2014

Dne 2. 6. 2014 jsme oslavili Den dětí dopoledním programem plným her a soutěží. Užili jsme si opékání buřtů, ale největším překvapením bylo nalezení pokladu vodníka Toníka. Sladkou tečkou byl šťavnatý meloun.

Den dětíDen dětí Den dětí Den dětíDen dětí Den dětí

 

 

2. A
Třídní učitelka: Mgr. Hana Beranová

Výlet - Staré Hrady
24. 6. 2014

Konec školního roku jsme si zpříjemnili výletem do Starých Hradů. Navštívili jsme kouzelnou hradní půdu, kde na nás čekali skřítci, parádivé a marnivé čarodějnice a spousta dalších kouzelných bytostí. Naučili jsme se létat na koštěti. V hradním sklepení nás přivítali umounění čerti, vodníci, obři a draci.

VýletVýlet Výlet Výlet

Vycházka na Pražský hrad
5. 6. 2014

Dne 5. 6. 2014 jsme se vypravili s paní Kripnerovou na Pražský hrad. Počasí nám přálo a povídání paní průvodkyně jen doladilo krásný zážitek.

Vycházka na Pražský hradVycházka na Pražský hrad Vycházka na Pražský hrad Vycházka na Pražský hrad

Škola v přírodě - Janov nad Nisou
10. - 16. 5. 2014

Letos jsme se vypravili do Jizerských hor, abychom poznali zase jiný kout naší republiky. Co do množství srážek se řadí Jizerky na jedno z předních míst v republice. A nezklamaly. Pršelo, jen se lilo. I přes nepřízeň počasí jsme zdolali rozhledny Královku a Slovanku. Popovídali jsme si s členy horské služby v Bedřichově a pokochali jsme se krásným výhledem na Josefskou vodní nádrž. Sportovního vyžití bylo také dost. Tak snad příště se na nás sluníčko bude více usmívat.

Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě

Čtenářská dílna
2. 5. 2014

Žáci  2. A, 2. B a 2. C se zúčastnili v rámci projektového dne ČTENÁŘSKÉ DÍLNY. Netradiční formou strávili dopoledne se svojí vlastní knížkou ve škole pod vedením lektorky Jany Štybnarové. 15 minut si tiše četli, vypracovali navazující úkoly a také si zahráli na spisovatele pohádky či detektivky. Všichni si dopoledne užili.

Čtenářská dílnaČtenářská dílna Čtenářská dílna Čtenářská dílna

Národní zemědělské muzeum - Od věku sloužím člověku
27. února 2014

Žáci z druhé a šesté třídy společně navštívili výstavu, jak zodpovědně nakládat s použitými obaly. Kromě komentované prohlídky zabývající se historií a vývojem obalů pracovali společně ve skupinách a získané informace zaznamenávali do pracovních listů. Smyslem projektu nebylo pouze upozornit na nutnou recyklaci obalů, ale také navázání nových přátelství. Na společném projektu budeme pracovat i nadále - chystáme se zmapovat situaci ve škole a v okolí školy.

Tomáš Piskoř

Národní zemědělské muzeumNárodní zemědělské muzeum Národní zemědělské muzeum Národní zemědělské muzeumNárodní zemědělské muzeum Národní zemědělské muzeum

 

2. B
Třídní učitelka: Mgr. Lucie Vopičková

Výlet - Staré Hrady
24. 6. 2014

Konec školního roku jsme si zpříjemnili výletem do Starých Hradů. Navštívili jsme kouzelnou hradní půdu, kde na nás čekali skřítci, parádivé a marnivé čarodějnice a spousta dalších kouzelných bytostí. Naučili jsme se létat na koštěti. V hradním sklepení nás přivítali umounění čerti, vodníci, obři a draci.

VýletVýlet Výlet Výlet

Ozdravný pobyt - Itálie
7. - 15. 6. 2014

V tomto roce jsme se vydali na ozdravný pobyt do sřediska Mare Pineta v Itálii. Počasí se nám velmi vydařilo, a tak si děti užily všechny hry a soutěže, které jsme pro ně uspořádali, jak u moře, tak v bazénech. Byli jsme na výletě ve městečku Comacchio, přezdívanému Malé Benátky, v aquaparku i na svátku sv. Antonína, spojeného s převlíkáním za maškary. Děti si samy vymýšlely pro spolužáky množství scének, soutěžili jsme ve stavbách z písku i ve volbě miss a misáka hnusáka. Poprvé si zkusily hospodařit samostatně s cizí měnou a domluvit se anglicky. Po krásně prožitém týdnu plném zážitků jsme se vrátili zpět v pořádku.

Na připomenutí hezkých chvil pár fotografií:

Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě

Čtenářská dílna
2. 5. 2014

Žáci  2. A, 2. B a 2. C se zúčastnili v rámci projektového dne ČTENÁŘSKÉ DÍLNY. Netradiční formou strávili dopoledne se svojí vlastní knížkou ve škole pod vedením lektorky Jany Štybnarové. 15 minut si tiše četli, vypracovali navazující úkoly a také si zahráli na spisovatele pohádky či detektivky. Všichni si dopoledne užili.

Čtenářská dílnaČtenářská dílna Čtenářská dílna Čtenářská dílna

 

2. C
Třídní učitelka: Mgr. Dana Němečková

Čtenářská dílna
2. 5. 2014

Žáci  2. A, 2. B a 2. C se zúčastnili v rámci projektového dne ČTENÁŘSKÉ DÍLNY. Netradiční formou strávili dopoledne se svojí vlastní knížkou ve škole pod vedením lektorky Jany Štybnarové. 15 minut si tiše četli, vypracovali navazující úkoly a také si zahráli na spisovatele pohádky či detektivky. Všichni si dopoledne užili.

Čtenářská dílnaČtenářská dílna Čtenářská dílna Čtenářská dílna

 

3. A
Třídní učitelka: Mgr. Oxana Sýkorová

Nová scéna ND - Tanecbook
24. 6. 2014

Nová scéna NDNová scéna ND

Běh pro Afriku
19. 6. 2014

Našich 17 dětí uběhlo celkem 78 km.

Běh pro AfrikuBěh pro Afriku Běh pro Afriku Běh pro AfrikuBěh pro Afriku Běh pro Afriku Běh pro AfrikuBěh pro Afriku

Škola v přírodě - Železná Ruda
24. - 31. 5. 2014

Prožili jsme společně sedm dnů plných hezkých zážitků v krásném prostředí Šumavy.

Kromě her v přírodě a na hřišti jsme si vyzkoušeli svou obratnost v lanovém centru v Železné Rudě. Vyslechli jsme si přednášku Horské služby Špičák a vystoupali na rozhlednu Pancíř, kde jsme se kochali krásnými panoramaty. Obdivovali jsme i skřítky na Pohádkové stezce a v Pohádkové zahradě Brčálník. Nechyběla ani přednáška tří třeťaček o první pomoci, zpívání prvňáčků, karneval a opékání buřtů. V Železné Rudě jsme si mohli nakoupit pozornosti a zhlédnout výstavu skřítků. Několikrát jsme se projeli i vláčkem.

Společné fotografie je možno zhlédnout zde.

Škola v příroděŠkola v přírodě

Přednáška Prevalis
22. 5. 2014

Preventivní akce ke stmelení kolektivu.

Přednáška Prevalis

Zahrady Pražského hradu
21. 5. 2014

Zahrady Pražského hraduZahrady Pražského hradu Zahrady Pražského hradu Zahrady Pražského hradu

Program Dental Prevention
6. 5. 2014

Naše třída se zapojila do projektu Dental Prevention, která se specializuje na výuku správné péče o ústní dutinu. Dvě instruktorky, budoucí zubní lékařky, použily při výkladu zajímavé pomůcky (např. velké čelisti a kartáčky).

Projektový den „Rodiče učí naše žáky”
2. 5. 2014

Projektový den se nám vydařil. I když nás bylo málo, díky tetě a mamince našich dvou žáčků jsme si užili.

Projektový denProjektový den Projektový den Projektový denProjektový den Projektový den Projektový denProjektový den

Ekocentrum Koniklec - Mravenčí stezkou
9. 4. 2014

Děti se při přednášce seznámily se stavbou těla mravence, jeho životem a způsobem komunikace.

Ekocentrum KoniklecEkocentrum Koniklec Ekocentrum Koniklec Ekocentrum Koniklec

Návštěva v Rudolfinu
7. 2. 2014

Dne 7. 2. si 3. A vyšla do Rudolfina vyslechnout hudební pořad Tučňáci v Rudolfinu, který vtipně provázel slovem Pavel Liška. Děti se seznámily s klasickou hudbou, orchestrem a smyslem dirigování.

Při zpáteční cestě do školy jsme se seznámili s Kampou a jejím nejbližším okolím.

Návštěva v RudolfinuNávštěva v Rudolfinu Návštěva v Rudolfinu Návštěva v RudolfinuNávštěva v Rudolfinu Návštěva v Rudolfinu Návštěva v RudolfinuNávštěva v Rudolfinu

Výlet do Hrádku u Nechanic
6. 12. 2013

Tento výlet jsme si nadělili jako dárek od Mikuláše a zpříjemnili si čekání na blížící se Vánoce.

Výlet do Hrádku u NechanicVýlet do Hrádku u Nechanic Výlet do Hrádku u Nechanic Výlet do Hrádku u Nechanic

 

3. B
Třídní učitelka: Mgr. Irena Martišková

Procházka Prahou

VycházkaVycházka Vycházka Vycházka

 

4. A
Třídní učitelka: Ivana Kalíšková

Ozdravný pobyt - Itálie
7. - 15. 6. 2014

V tomto roce jsme se vydali na ozdravný pobyt do sřediska Mare Pineta v Itálii. Počasí se nám velmi vydařilo, a tak si děti užily všechny hry a soutěže, které jsme pro ně uspořádali, jak u moře, tak v bazénech. Byli jsme na výletě ve městečku Comacchio, přezdívanému Malé Benátky, v aquaparku i na svátku sv. Antonína, spojeného s převlíkáním za maškary. Děti si samy vymýšlely pro spolužáky množství scének, soutěžili jsme ve stavbách z písku i ve volbě miss a misáka hnusáka. Poprvé si zkusily hospodařit samostatně s cizí měnou a domluvit se anglicky. Po krásně prožitém týdnu plném zážitků jsme se vrátili zpět v pořádku.

Na připomenutí hezkých chvil pár fotografií:

Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě

 

5. A
Třídní učitelka: Mgr. Monika Buňátová

Ozdravný pobyt
13. - 22. 6. 2014

Minulý týden jsme strávili na ozdravném pobytu v Chorvatsku. Sice nám počasí moc nepřálo, ale přesto jsme se koupali, hráli hry a soutěžili jsme. Ve zdraví jsme se vrátili a už se těšíme na prázdniny.

Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě

 

5. B
Třídní učitelka: PaedDr. Miloslava Houdková

Projekt Edison
červen 2014

Projekt EdisonProjekt Edison

Škola v přírodě - Benecko
květen 2014

Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě

Muzeum Kampa - Náhoda v hlavní roli
duben 2014

Muzeum KampaMuzeum Kampa Muzeum Kampa

 

6. B
Třídní učitel: Tomáš Piskoř

Škola v přírodě - Krkonoše
9. - 13. 6. 2014

Podívejte se, jak jsme se měli na škole v přírodě. :o)

Pražské služby a. s.
2. 5. 2014

300 000 tun směsného odpadu vyprodukuje Praha za jeden rok. Tento odpad se „zpracovává” v Zařízení na energetické využití odpadu v Praze Malešicích. Spalováním se tak získá nejenom elektrická energie a teplá voda k vytápění části Prahy, ale také škvára na stavbu silnic a železný šrot, který se využívá na stavbu železnic. Byli jsme se tam podívat - a taky ve sběrném dvoře a u třídící linky. Podívejte se na fotografie, zážitek to byl obrovský.

Pražské službyPražské služby Pražské služby Pražské službyPražské služby Pražské služby Pražské službyPražské služby Pražské služby

Národní zemědělské muzeum - Od věku sloužím člověku
27. února 2014

Žáci z druhé a šesté třídy společně navštívili výstavu, jak zodpovědně nakládat s použitými obaly. Kromě komentované prohlídky zabývající se historií a vývojem obalů pracovali společně ve skupinách a získané informace zaznamenávali do pracovních listů. Smyslem projektu nebylo pouze upozornit na nutnou recyklaci obalů, ale také navázání nových přátelství. Na společném projektu budeme pracovat i nadále - chystáme se zmapovat situaci ve škole a v okolí školy.

Národní zemědělské muzeumNárodní zemědělské muzeum Národní zemědělské muzeum Národní zemědělské muzeumNárodní zemědělské muzeum Národní zemědělské muzeum

Workshop Fotografie
21. 11. 2013

Kdo si hraje, nezlobí. Tohoto hesla jsme se drželi také v Národním technickém muzeu, kde jsme prohloubili učivo pracovní výchovy - teorie fotoaparátu, fotochemie, camera obscura, fotogram apod. Podívejte se, jak nám to tam slušelo. :o)

Workshop FotografieWorkshop Fotografie Workshop Fotografie Workshop FotografieWorkshop Fotografie Workshop Fotografie Workshop Fotografie

Zážitkový kurz Oldřichov v Hájích
Za pokladem kapitána Flinta

Pondělí 9. 9. 2013 čas 21:59

Slyšíte to ticho? To „velcí“ námořníci usnuli ve svých kajutách, unaveni po odpolední honbě za pokladem. Na cestě se museli poprat s třetinovou chorobou, která se dnes naštěstí už dá vyléčit – přátelským objetím nebo polibkem. Před přívalovým lijákem se krčili ve vlastnoručně postavených domech a pro pomoc vyslali po vodě záchrannou misi s ohněm. Kdo ví, až kam doplula. Zítra je čeká další náročná cesta plná dobrodružství, tak jim držte palce.

Úterý 10. 9. 2013

Stateční námořníci se probudili do slunného rána. Nečekalo je však opalování, ale přechod řeky plné krokodýlů. Jen díky vzájemné spolupráci nebyl nikdo sežrán. Tím však nebezpečí nepominulo. Přiblížil se kmen lidožravých domorodců a nad nimi bylo nutno zvítězit hrubou silou. Kapitán Flint nám poslal tajnou zprávu. Námořníci si ji nemohli obkreslit jen tak, dostávali se k ní po úzké lávce. Procvičili tedy své nohy i paměť. Oběd byl v nedohlednu, a tak se námořníci vydali na lov. Překonali rozvodněný ledový potok a pak lovili kořist, aby měli co k obědu. A to se jim podařilo…

Po obědě a odpočinku se námořníci vydali mezi místní obyvatele. Dostali do ruky předmět nízké ceny a měnili a měnili, až vyměnili. Když se vrátili, čekal na ně průchod velkou pavučinou a zneškodnění bomby v zamořeném území.

Večer je vyhrazen velkolepé talentové show „Oldřichov má talent“, kde se představí největší talenty z oblasti taneční, hudební i sportovní.

Středa 11. 9. 2013

Poklad byl objeven a námořníci se vrací zpět ke svým rodinám. Na dobrodružné cestě objevili nové kamarády, uvědomili si, že všichni nejsou stejní a důležité je vzájemné respektování a že v týmu se dá mnoho věcí vyřešit snadněji.

(Fotografie níže)

 

7. A
Třídní učitelka: Mgr. Milena Schinková

Školní výlet - Ostrá u Lysé nad Labem
10. 6. 2014

Botanicus - historické městečko a zahrady

Minulý týden v úterý jsme navštívili městečko s řemesly a krásnou zahradu. Mohli jsme si vyrobit spoustu pěkných věcí jako například mýdlo, svíčky, loutky nebo provaz. Později jsme vyrazili k rybníku, kde jsme se koupali a občerstvovali. A pak už jsme pomalu šli na vlakovou zastávku, cesta vlakem byla velmi pěkná.

Zapsala: Terka Mahdalová

VýletVýlet Výlet VýletVýlet Výlet VýletVýlet Výlet VýletVýlet Výlet VýletVýlet

Lyžařský kurz
2. - 9. 5. 2014

2. 3. 2014 naše třída vyrazila na lyžařský výcvik. Jeli jsme do Pece pod Sněžkou. Byli jsme lyžovat hned první den po příjezdu. Lyžovali jsme dopoledne i odpoledne. Počasí bylo pěkné, někdy však mírně foukalo. Myslím, že si to všichni moc pěkně užili. Kromě lyží jsme šli i na výlet, hned dvakrát. Program byl pestrý. Rozhodně jsme se dost přiučili - byli jsme rozděleni do čtyř družstev podle zdatnosti.

Zapsala: Terka Mahdalová

Lyžařský kurzLyžařský kurz Lyžařský kurz Lyžařský kurz

 

7. B
Třídní učitelka: PhDr. Dagmar Formánková

Projekt Edison

Začátkem června se děti po roce opět mohly setkat se studenty z nejrůznějších koutů světa. Ti je během připravených prezentací seznámili s historií a kulturou svých zemí.

Projekt EdisonProjekt Edison Projekt Edison Projekt Edison

Výlet - Ostrá u Lysé nad Labem
17. 6. 2014

V úterý  17. 6. 2014 jsme jeli na výlet do Ostré u Lysé nad Labem. Užili jsme si nejen historickou vesničku Botanicus, ale také koupání v nedalekém rybníku.

VýletVýlet Výlet Výlet

 

8. A
Třídní učitelka: Mgr. Irena Suková

Výlet - JE Temelín, Písek
23. 6. 2014

VýletVýlet Výlet

Kurz první pomoci
3. - 6. 3. 2014

Kdybyste si náhodou nevěděli rady se záchranou člověka v bezvědomí, obraťte se na žáky 8. ročníku, kteří právě absolvovali kurz první pomoci. A zvládli ho na výbornou. Podívejte se, jak si hravě poradili s resuscitaci, zlomeninami, zastavením masivního krvácení, transportem apod.

Tomáš Piskoř

Kurz první pomociKurz první pomoci Kurz první pomoci Kurz první pomociKurz první pomoci Kurz první pomoci Kurz první pomociKurz první pomoci Kurz první pomoci Kurz první pomoci

Workshop Optika
23. 9. 2013

V Národním technickém muzeu jsme si hráli se světlem.

Tomáš Piskoř

Workshop OptikaWorkshop Optika Workshop Optika Workshop OptikaWorkshop Optika Workshop Optika Workshop OptikaWorkshop Optika Workshop Optika

 

8. B
Třídní učitelka: Mgr. Marta Blažková

Výlet - JE Temelín, Písek
23. 6. 2014

VýletVýlet Výlet VýletVýlet Výlet VýletVýlet

Kurz první pomoci
3. - 6. 3. 2014

Kdybyste si náhodou nevěděli rady se záchranou člověka v bezvědomí, obraťte se na žáky 8. ročníku, kteří právě absolvovali kurz první pomoci. A zvládli ho na výbornou. Podívejte se, jak si hravě poradili s resuscitaci, zlomeninami, zastavením masivního krvácení, transportem apod.

Tomáš Piskoř

Kurz první pomociKurz první pomoci Kurz první pomoci Kurz první pomociKurz první pomoci Kurz první pomoci Kurz první pomociKurz první pomoci Kurz první pomoci Kurz první pomoci

 

9. A
Třídní učitelka: Mgr. Dana Špinková

Škola v přírodě
8. - 15. 6. 2014

9. A v Cesenatico a okolí.

Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě Škola v přírodě Škola v příroděŠkola v přírodě

 

9. B
Třídní učitelka: RNDr. Ludmila Blabolilová

Sportovní kurz - cyklisticko-vodácký
9. - 13. 6. 2014

Splutí horní Vltavy a cyklo v NP po technických památkách a historických událostech minulých století.

Sportovní kurzSportovní kurz Sportovní kurz Sportovní kurzSportovní kurz Sportovní kurz Sportovní kurzSportovní kurz Sportovní kurz Sportovní kurzSportovní kurz Sportovní kurz

Návštěva MŠ v Čimicích
30. 4. 2014

V rámci primární prevence žáci 9. B navštívili MŠ v Čimicích.

Návštěva MŠ v ČimicíchNávštěva MŠ v Čimicích Návštěva MŠ v Čimicích Návštěva MŠ v ČimicíchNávštěva MŠ v Čimicích Návštěva MŠ v Čimicích Návštěva MŠ v ČimicíchNávštěva MŠ v Čimicích Návštěva MŠ v Čimicích Návštěva MŠ v ČimicíchNávštěva MŠ v Čimicích