Zážitky z výměnného setkání žáků v Německu

Ve dnech 22. a 23. září 2022 jsme se vydali do Chemnitzu oslavit s našimi německými kamarády 30. výročí založení jejich školy.
První den jsme si prohlédli školu, zahráli si venku hry a odpoledne navštívili Průmyslové muzeum. V muzeu jsme si prohlédli stará auta, kola a motorky, viděli jsme, jak funguje parní stroj, vyzkoušeli jsme si ražbu mincí. Nejvíc nás bavilo psaní na starém psacím stroji a telefonování aparátem, který používali naši rodiče ve svém mládí.
Večer na nás čekaly na školním dvoře grilované dobroty.
Druhý den dopoledne jsme se zúčastnili slavnostního programu. Moc se nám líbily veselé scénky ze školního prostředí, balet i moderní Červená Karkulka v podání německých učitelů. 
My jsme na pódiu zazpívali české Bejvávalo dobře a německou písničku Hitzefrei.
Z vystoupení jsme měli velký strach, proto jsme poctivě trénovali při hodinách němčiny i hudební výchovy, a dokonce i v autobuse a večer na ubytovně. Nakonec bylo naše vystoupení odměněno velkým potleskem a obdivem.
Máme velkou radost, že jsme naší škole udělali dobré jméno.

Chceš se zapojit do výměnného programu, zúčastnit se videokonferencí a získat nové kamarády nejen na dopisování? Bližší informace ti poskytne Ing. Jana Novotná, novotna.jana@zsdrtinova.cz