Zážitkový kurz 6. B - Oldřichov v Hájích

Za pokladem kapitána Flinta

Pondělí 9. 9. 2013 čas 21:59

Slyšíte to ticho? To „velcí“ námořníci usnuli ve svých kajutách, unaveni po odpolední honbě za pokladem. Na cestě se museli poprat s třetinovou chorobou, která se dnes naštěstí už dá vyléčit – přátelským objetím nebo polibkem. Před přívalovým lijákem se krčili ve vlastnoručně postavených domech a pro pomoc vyslali po vodě záchrannou misi s ohněm. Kdo ví, až kam doplula. Zítra je čeká další náročná cesta plná dobrodružství, tak jim držte palce.

Úterý 10. 9. 2013

Stateční námořníci se probudili do slunného rána. Nečekalo je však opalování, ale přechod řeky plné krokodýlů. Jen díky vzájemné spolupráci nebyl nikdo sežrán. Tím však nebezpečí nepominulo. Přiblížil se kmen lidožravých domorodců a nad nimi bylo nutno zvítězit hrubou silou. Kapitán Flint nám poslal tajnou zprávu. Námořníci si ji nemohli obkreslit jen tak, dostávali se k ní po úzké lávce. Procvičili tedy své nohy i paměť. Oběd byl v nedohlednu, a tak se námořníci vydali na lov. Překonali rozvodněný ledový potok a pak lovili kořist, aby měli co k obědu. A to se jim podařilo…

Po obědě a odpočinku se námořníci vydali mezi místní obyvatele. Dostali do ruky předmět nízké ceny a měnili a měnili, až vyměnili. Když se vrátili, čekal na ně průchod velkou pavučinou a zneškodnění bomby v zamořeném území.

Večer je vyhrazen velkolepé talentové show „Oldřichov má talent“, kde se představí největší talenty z oblasti taneční, hudební i sportovní.

Středa 11. 9. 2013

Poklad byl objeven a námořníci se vrací zpět ke svým rodinám. Na dobrodružné cestě objevili nové kamarády, uvědomili si, že všichni nejsou stejní a důležité je vzájemné respektování a že v týmu se dá mnoho věcí vyřešit snadněji.