Zájezd do Londýna 2018

V červnu 2018 se žáci z 5. A, 5. B, 4. A, 4. B, 6. B a 6. C účastnili jazykově-poznávacího zájezdu do Velké Británie.

V sobotu večer jsme vyjeli z Prahy, cestovali přes Německo, Belgii a Francii. V neděli po přejezdu trajektem jsme navštívili Leeds Castle s přilehlými zahradami. Večer jsme pokračovali do Londýna, abychom se ubytovali v rodinách.

Během tří dnů nás čekala dopolední výuka ve škole.

V pondělí jsme jeli do Londýna - City of London. Navštívili jsme St. Paul´s Cathedral, Monument a Tower Bridge.

V úterý jsme se vydali k mysu Beachy Head, prošli se po křídových útesech Seven Sisters a pak zajeli do nedalekého města Eastbourne na nákupy.

Ve středu jsme jeli do Brightonu, kde jsme navštívili podmořský svět Sea Life, Brighton Pier - molo se zábavným parkem a British Airways i360 - nejvyšší pohyblivou rozhlednu.

Ve čtvrtek jsme se vydali opět do Londýna - City of Westminster. Nejdříve jsme navštívili Natural History Museum, následně se projeli patrovým autobusem a dále se prošli přes Buckingham Palace, Piccadilly, Čínskou čtvrť, Leicester Square, Trafalgar Square k London Eye - vyhlídkové kolo. Lodí jsme pluli po Temži k O2 Arena Greenwich, kde jsme si nakoupili zásoby jídla a pití na cestu zpět a nasedli do autobusu.

Ještě ten samý den jsme projeli Eurotunelem a do Prahy se vrátili v pátek po poledni.

Počasí se nám vydařilo, ubytování v rodinách si chválily děti i samotné anglické rodiny a výuka dle slov dětí byla zábavná.