Škola v přírodě 6. A 2005

Sent: Sunday, May 15, 2005 11:30 PM
Subject: Škola v přírodě - Velká Úpa

Zdravím všechny ve škole,
do Krkonoš jsme dojeli v pořádku a ihned, co jsme vystoupili z autobusu, na nás dýchl čistý vzduch, jemně okořeněný voňavou pryskyřicí zdejších lesů. Co Vám budu vyprávět, příroda je tady nádherná a pro mě, jako turistu, okouzlující svým hornatým terénem. Jaro tady teprve začalo (někde jsem se dozvěděl, že prvním rozkvetlým devětsilem), a tak první jarní rostliny, které v Praze už dávno odkvetly, tady zkrášlují louky, na kterých ještě místy taje sníh.
Dětem se tady snad zamlouvá taky... S učením to bereme hravě - něco hledáme, luštíme, měříme, pozorujeme, malujeme a snažíme se spolupracovat s těmi ostatními... Dvakrát jsme byli na výletě - Malá Úpa a Portášovy boudy. Turistiku si zpříjemňujeme soutěžemi - jednou házíme šiškami, stavíme pařezové chaloupky, skáčeme přes lano, hledáme ztracené mince generála Laudona...
V pátek večer jsme oslavovali narozeniny Kristýny, tak perfektně připravenou oslavu, na které se podíleli snad všichni žáci, jsem si ani nemohl představit. A tak jsme zahráli na klávesy a zazpívali Happy Birthday, dali dárek a za odměnu dostali něco na zub - ten dort, co Kristýna upekla sama byl skutečně výtečný - jahodový. :o)
No čeká nás toho ještě hodně, třeba i potkáme Anči, Kubu, hajného s Trautnbergem, jak kradou Krakonošovi seno, či co. :o))
Více Vám budu vyprávět až v Praze, pár fotek posílám ale už teď, protože obraz řekne daleko víc, než dlouhá slova.
Tomáš Piskoř, třídní učitel 6. A

Fotografie mluví za nás