Klub mladých diváků - čtvrté představení

Čtvrté divadelní představení

Kdy: v čtvrtek dne 25. 4. 2019 od 19:00 hodin
Délka představení: cca 2:45
Kde: DIVADLO NA FIDLOVAČCE, Křesomyslova 625, 140 00 Praha 4
Sraz: Nový Smíchov 18:00, odchod 18:10
Návrat: cca 22:15 (rodiče budou informování telefonicky)
Pokud člen nepůjde, prosím o informaci předem.

ŠAKALÍ LÉTA / Šabach, Hřebejk, Jarchovský, Hlas (premiéra 23. 3. 2019)
Na počest hrdinům, kteří kdysi zbláznili lidi.
Muzikálová groteska podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha.
Je rok 1957, na oběžnou dráhu vstříc novým zítřkům vzlétá Lajka, Klement Gottwald spokojeně odpočívá ve vítkovském mauzoleu, nad Prahou se stále ještě tyčí pomník zavrženého Stalina a do šedi tepláků a budování socialismu přichází Bejby. Barevný, svěží a svůj, vnáší rytmus rock and rollu do pevně zakotveného maloměstského života pod rudou hvězdou. Oživí dětské fantazie, zformuje sny a ukáže, že ne všichni musí šlapat, jak se jim píská. Z dětského pobrukování tluče bubeníček se stanou válečné bubny a z klidu dospělých klid bouří. Někdo musí z kola ven.

Hra o hudbě, svobodě, dětských snech a o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. Hra o síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti.
Inscenaci pro Divadlo Na Fidlovačce připravuje režisér Adam Skala se svým mladým týmem. V titulních rolích se představí Daniel Krejčík/Lukáš Adam, Josef Polášek/Karel Zima, Štěpánka Fingerhutová, Jan Komínek/Marek Lambora, Aneta Krejčíková/Vanda Chaloupková, Jan Komínek / Marek Lambora, Štěpánka Fingerhutová / Magdalena Kuntová, Adam Kralovič, 8. B / Prokop Zach, Josef Polášek / Karel Zima, Daniel Krejčík / Lukáš Adam, Aneta Krejčíková / Vanda Chaloupková, Jiří Racek / Zdeněk Vencl...

Režie: Adam Skala

Dramaturgie: Kamila Krbcová

Choreografie: Ivana Hannichová

Scéna: Tereza Gsölhoferová

Kostýmy: Eva Justichová

Hudba: Ivan Hlas

Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků