Advent v 1. B

Jak jsme si zpříjemnili čekání na Štědrý den? 

V pondělí 3. 12. jsme zapálili první adventní svíčku, z vyrobeného adventního kalendáře obdarovali zase jednoho kamaráda malou sladkostí.

V úterý 4. 12. nám přišla zahrát divadlo děvčata ze školního sboru. S čerty, anděly a nakonec i s Mikulášem jsme si zazpívali několik mikulášských písní. A protože je Barbory, dali jsme do vázy za okno větvičky ovocného stromu, tak snad nám do Vánoc rozkvete.

Ve středu 5. 12. dorazil se svou družinou „opravdovský“ Mikuláš a přinesl nám do sbírky další knoflík - tentokrát za pěkné psaní. Kdo si troufne, už bude moci psát perem.

Ve čtvrtek 6. 12. jsme začali zdobit vánoční stromeček a také jsme vyrobili betlém. 

V pondělí 10. 12. jsme zapálili druhou adventní svíčku, odměnili jednoho kamaráda už desátou sladkostí a navštívili divadelní představení Vánoce na blátě. Na to, jestli budou i ty skutečné, si musíme ještě pár dní počkat.

Ve středu 12. 12. se konal vánoční jarmark, na kterém si 5 dětí vyzkoušelo prodat vlastnoručně vyrobené a ozdobené perníčky. 

Jaké by to byly Vánoce bez pořádného kapra. Ve čtvrtek 13. 12. jsme si ho vyrobili ze skořápek vlašských ořechů.

K Vánocům také patří „hledání zlatého prasátka“. To jsme se vypravili hledat do lesů kolem hradiště Závist v pondělí 17. 12. To zlaté jsme neviděli, ale s těmi zahnutými zuby ano.

Zima, zima tu je, snížek poletuje... Tak to vypadalo 20. 12. dopoledne, a tak jsme vyrazili na chvíli do školní zahrady, abychom rozvěsili několik lojových koulí pro ptáčky a letos postavili prvního sněhuláka.

V pátek 21. 12. jsme všichni byli svátečně naladění. Zapálili jsme poslední adventní svíčku, snědli poslední cukrovinky z adventního kalendáře, za doprovodu klavíru, harmoniky, xylofonu i jiných hudebních nástrojů zazpívali několik koled. Pod stromečkem jsme našli malé dárky - hračky spolužáků, se kterými si budeme moci užít vánoční svátky. Dodrželi jsme i vánoční zvyk pouštění lodiček, to abychom věděli, zda spolu vydržíme po celý příští rok. Určitě ano.