Těšíme se na prázdniny v 1. B

Jaké červnové události proběhly v naší třídě?

  • Využili jsme ležaté osmičky - „autodráhy“, která nám především v prvním pololetí sloužila k uvolnění ruky. Teď nám zase posloužila jako cesta, kterou se symbolicky blížíme k závěru školního roku. A proč? Protože se těšíme na prázdniny.
  • V pátek 7. června jsme si zahráli na obchod. Jako prodavači jsme získali „koncesi“ k prodeji hraček, ovoce a zeleniny, sportovních potřeb. Někteří si otevřeli třeba zverimex, květinářství nebo pivovar. A v pekařství se dokonce prodávalo skutečné pečivo. Platili jsme „penězi“, vydávali stvrzenky a hlavně si prakticky vyzkoušeli, jak je důležité znát počty. Nakonec jsme navštívili skutečný obchod, kde jsme si své nabyté dovednosti vyzkoušeli v praxi.
  • V pondělí 10. června jsme v parku Sacré Coeur podnikli bojovku. Na dvanácti stanovištích jsme plnili nejrůznější úkoly. Např. jsme hledali slunéčko sedmitečné, počítali jehlice borovice vejmutovky, doběhli až k budově městské policie, rozluštili hádanku zapsanou morseovkou, na kalkulačce spočítali těžký příklad. Celou hru jsme zakončili heslem, které je potřeba mít stále na paměti. Chcete vědět jakým?
  • Tajný výlet na Dětský ostrov byl s překvapením. A že jich tento den bylo. Vzali jsme s sebou také kamaráda Knoflíčka, se kterým se pomalu loučíme 😢.
  • Sportu zdar. Tak totiž vypadal jeden z posledních dnů školního roku.

Byl to krásný školní rok, na tom jsme se všichni shodli. Kromě toho, že jsme se naučili číst, psát a počítat, zažili jsme spoustu dobrodružství v prvouce nebo třeba i v angličtině. Když to bylo jenom možné, zpívali jsme, učili se venku v přírodě, navštívili zajímavá místa z české historie, připomněli si některé lidové tradice... Pracovali s osobním portfoliem, díky kterému jsme se pravidelně sami nad sebou zamýšleli. Byli jsme malí velcí školáci, kteří se zodpovědně starali o kamaráda Knoflíčka. Z jeho deníku vznikla knížka plná krásných příběhů, které napsaly samy děti. Možná i díky tomu jsme se snažili pochopit, že je někdy lepší ustoupit a za každou cenu neprosazovat svůj názor. Udělat radost kamarádovi totiž přináší dobrý pocit i nám samotným. 

  • Na závěr jsme se museli rozloučit se spolužákem Adamem a kamarádem Knoflíčkem, kteří nás nadobro opouští. Ať se jim daří a na třídu 1. B nikdy nezapomenou. To jim přejí děti z 1. B - KNOFLÍČCI.