Teambuilding v 5. C

V říjnu se žáci z 5. C zúčastnili zážitkového výletu. Mohli jste sledovat jejich dobrodružství.

1. den: 

Víte, co mají společného orel, slepice a kuřata? Jsou to hlavní hrdinové jedné „ledolamky“, u které jsme se pořádně nasmáli. Další hry jsme si zahráli na krátkém výletě. A pomohla nám samotná příroda - jednou jsme hledali šaty pro Popelku ve vlašském oříšku, sbírali šípky, bukvice a žaludy do soutěže, hledali ztracenou peněženku pana učitele. Některým skupinám se podařilo vyřešit i zajímavý kvíz, ve kterém si žáci ověřili, jak celý den dávali pozor. Pokračujeme v úterý, to přijede vzácná návštěva.

2. den:

Den jsme začali vyspaní do barev duhy plní očekávání, jaká překvapení nás dnes čekají. A že jich bylo! Učili jsme se zachraňovat lidské životy, tvořili erby, sportovali, naslouchali a spolupracovali, což jsme často zvládali s vypětím sil, ošetřovali zraněné, malovali a taky trochu zlobili. :-)

3. den:

Co by to bylo za výlet, kdybychom si nepřipomněli nejzajímavější události, které se tu odehrály, a osobnosti, které jsou s tímto místem spjaty. Škoda, že našemu (v tomto školním roce již druhému!) divadelnímu představení přihlížela jen lesní zvěř. Recitaci úryvků básně Karla Hynka Máchy tak doprovázelo jen romantické šumění poletujícího  listí, staccato padajících bukvic a žaludů a trylky pěnkav a sýkor, které se snažily navodit dojem pučícího jara. Vystoupení mělo takový úspěch, že houby smekaly své klobouky a spárkatá zvěř škrábala svými kopýtky do pískovcového amfiteátru ve snaze vzbudit dojem hlasitého potlesku. Nejen obyvatelé lesa, ale i žáci měli ze svého vystoupení radost a uvědomili si, jak je důležité pracovat v týmu. A teď hurá do školních lavic!