Nadaní žáci

Všechny informace a nabídku nejrůznějších aktivit naleznete ZDE

Kurzy a semináře určené pro nadané žáky

Název Termín Podrobnosti
Centrum pro talentovanou mládež

 

podrobnosti na webu organizace
Mensa testování IQ

29. 9. 2021

Cena 200 Kč, přihlašování probíhá elektronicky. Bližší informace ZDE
Mensovní seminář pro nadané

16. - 20. 9. 2021

Zveme nadané studenty ve věku 11–20 let na pětidenní program zaměřený na rozvoj znalostí v oblasti přírodních věd a technických oborů, na podporu logického myšlení, samostatné tvořivosti a motivace k dalšímu studiu těchto oborů.
Letní příměstské campy

12. - 16. 7. 2021

19. - 23. 7. 2021

podrobnosti na webu organizace
Za hmyzem do terénu! + Migranti v našem městě = distanční exkurze

Za hmyzem do terénu!

  • pro mládež ve věku 13–19 let
  • online schůzky 6. 5. a 22. 5.

Migranti v našem městě

  • pro mládež ve věku 12–19 let
  • online schůzky 11. 5. a 28. 5.
Aktuální nabídka T-exkurzí včetně přihlášky a ukázky T-reportů z dříve proběhlých T-exkurzí je k nalezení na https://www.talnet.cz/aktivity/t-exkurze
TechnoChallenge přihlášky do 28. 2. 2021 Žáci, kteří se do soutěže zapojí, budou mít za úkol vyrobit dle svých možností a fantazie model výrobku dle tematického zadání pro konkrétní soutěžní kategorii.
LogicLIKE   V rámci rozvoje logického a matematického myšlení u žáků základních škol společnost Premium Study, s.r.o. uvádí online platformu LogicLike.cz pro děti ve věku 5-12 let, která se věnuje rozvoji logiky hravou formou.
Centrum pro talentovanou mládež   Do konce října 2020 se můžete zaregistrovat a začít studovat on-line – v angličtině.
Intellectus    Zejména zvídavým školákům či školačkám se zájmem o techniku nebo přírodní vědy jsou určeny letošní kroužky organizace Intellectus, přihlašování je již otevřeno. Děti se mohou přihlašovat na online kroužky (pololetní nebo několikatýdenní), nebo na „prezenční“ (tedy tradiční) kroužky.
Talnet říjen 2020 - květen 2021 Zájemci si mohou vybrat z oborů chemie, fyzika a astronomie, biologie, programování a elektrotechnika, matematika a připraveny jsou i dva historické kurzy, úvod do filozofie, kurzy osobního rozvoje, vývoj vlastní hry a další. Mezi letošní novinky patří kurz o radioaktivitě nebo o rostlinných hormonech.
Korespondenční Matematické Rébusy Chystané podzimní soustředění se bude konat o víkendu 9. – 11. 10. 2020 na základně ČTU v Obůrce u Blanska. Tak si termín poznač v kalendáři a přijeď. Moc se na Tebe těšíme!  
Dětská univerzita ČVUT Ve školním roce 2020/2021 je univerzita zrušena Dětská univerzita je určena dětem základních škol, které ukončily 1. - 8. ročník, popř. dětem odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Studenti univerzity budou zařazeni do skupin podle ukončeného ročníku, v každé skupině bude maximálně 20 dětí. Přijmeme prvních 20 přihlášených dětí do každé skupiny.
Hledá se Sofie FFUK

Zahájení činnosti na jaře 2021

Cílem projektu je představit dětem univerzitu jako inspirativní místo, které je prostorem pro poznávání světa a přemýšlení. Díky tomu děti vidí studium nejen jako aktivitu spojenou s povinností, ale především jako zajímavou a obohacující činnost.