Čtvrté představení Klubu mladého diváka

SEN ČAROVNÉ NOCI – William Shakespeare

Titul, který se na jeviště vrací s každou generací - fantastická přehlídka motivů, zápletek, záhad a tajemství. Hermie si má vzít Demetria, ale miluje Lysandra. Naplánují společný útěk, ale řeknou o něm Heleně, která miluje Demetria, jehož přesvědčí, aby je pronásledovali. Do všeho se zaplete Oberon, jemuž Puk obstará kouzelný květ vyvolávající v lidech lásku. Už tak dost chaotický příběh se odehrává v noci, kdy každé usnutí může přinést nový sen. Jenže kde takové sny končí – a co si z nich vlastně pamatujeme? Když se svět kolem nás roztočí, těžko říct, kde jsou jeho hranice.
Hrají: Lucie Polišenská, Pavla Beretová, Jiří Suchý z Tábora, Patrik Děrgel, Michal Kern, Pavlína Štorková, Pavel Batěk, Petr Šmíd, Martina Preissová, Alena Štréblová, Ondřej Pavelka, Jana Boušková, Milan Stehlík, Eva Vrbková, Michaela Doubravová-Tomešová.
Režie: Daniel Špinar
Délka představení: 1:45 hod. bez přestávky
Kdy: v úterý dne 25. 4. 2017 od 19:00 hodin
Odchod: 18:15 z pasáže Nový Smíchov
Návrat: cca 21:15 na místo srazu
Délka představení: 1:45 hod.
Kde: NÁRODNÍ DIVADLO, Ostrovní 2 , 112 30 Praha 1
Příjemný kulturní zážitek přeje KMD a těšíme se na další představení v následujícím školním roce i na nové členy, kteří, jak všichni doufáme, nahradí letošní „deváťáky“.

Čtvrté představení Klubu mladého diváka

LUCERNA (český mýtus) - Alois Jirásek

Klasická česká pohádková hra v jiném, současném úhlu pohledu. Z čeho pocházíme, z jaké látky jsme stvořeni? Co byli, jaké sny měli naši předkové a jaké nám vštípili ideje a iluze? Jakou historii nám vyprávěli, jakými legendami a mýty jsme byli odkojeni...? Je to jen taková líbezná a trochu komická pohádka, kde se zpupná vrchnost snaží „zatnout tipec“ jednomu hrdému Mlynáři, bůhvíproč porazit jeho lípu a odvést mu jeho milou, na kterou líčí i Vodník, blekotaje „Haničko - sluníčko“, kde Mlynář s lucernou provází svůdnou Kněžnu lesní mokřinou k zámečku, zatímco kolem v temném lese vytrubují vystrašení šumaři nějakou „kasací“, kde jedna ďábelská „stihačka“ pronásleduje unikavého manžílka, až vyděsí i Vodníka  – a nakonec všichni klečí pod zpívající lípou, ze které vystoupí čistá panna…  Ale známe ji opravdu? A má co říci i dnes, kdy je svět tak jiný, než býval v dobách Jiráskových a „za onoho času“, v němž se hra odehrává?
Hrají: Igor Orozovič, Veronika Lazorčáková/ Marie Poulová, Eva Hacurová, Martin Matejka, Arnošt Goldflam, Jaroslava Pokorná, Miroslav Hanuš, Jan Meduna, Jan Vondráček, Magdalena Zimová, Pavel Tesař, Jiří Wohanka, Tomáš Turek, Tomáš Borůvka, Čeněk Koliáš, Martin Veliký...
Režie: Hana Burešová
Kdy: v pátek 6. 4. 2018 od 19:00
Délka představení: 2:20
Kde: DIVADLO V DLOUHÉ, Dlouhá 39, Praha 1
Odchod: 18:15 z pasáže Nový Smíchov - vpravo před parf. Douglas
Návrat: na místo srazu cca ve 21:50, prosím o osobní vyzvednutí dítěte